Divendres, 29 Setembre 2017 11:43

L’Ajuntament de Vallmoll lliura 522 euros a l’APPC recollits en el marc dels actes de la seva Festa Major d’estiu

Visita Ajuntament de Vallmoll 1bAquesta setmana, l'Associació Provincial de Paràlisi Cerebral de Tarragona (APPC) ha rebut la visita de Josep Lluís Cusidó, alcalde de Vallmoll, acompanyat de Francesc Plana, 2n tinent d'alcalde i regidor d'Ensenyament i Formació, Relacions Ciutadanes, Participació i Comunicació; a més d'Ainhoa Carbonell, regidora de Serveis Socials, Cultura, Joventut i Activitats Lúdiques.

Durant la visita, els representants del consistori de Vallmoll han volgut fer entrega a la nostra entitat d'una aportació de 522 euros provinents de diverses activitats que van impulsar en el marc de la seva Festa Major d'estiu. Concretament, els diners es van recollir amb l'aportació d'1 euro per tiquet de sopar venut (Sopar Barbacoa: 256 tiquets; VallmollFest: 427 tiquets; i Sopar Festa Major: 361 tiquets). En total, doncs, es van recollir 1.044 euros que s'han repartit a parts iguals entre l'APPC i la Fundació Esclerosi Múltiple. Aquests diners aniran destinats al projecte de teràpies d'estiu del nostre centre.

Durant la seva visita, l'alcalde i els regidors de Vallmoll van estar acompanyants per representants de la Junta Directiva de l'APPC qui els van convidar a conèixer de primera mà les instal·lacions de La Muntanyeta.

Des d'aquí volem fer arribar el nostre sincer agraïment a l'alcalde de Vallmoll i a tots els seus veïns per haver col·laborat amb el nostre centre.

Destacats

Col·laboradors

 • AEQT
 • LA CANONJA
 • CARGILL
 • COVESTRO
 • EL CATLLAR MINI
 • FLUOR MINI
 • FORD TARRACO CENTER
 • ICAT
 • MESSER
 • NASTIC
 • YZAGUIRRE
 • GOMA CAMPS
 • TauSalut
 • Peix Blau
 • Viscas Mini New Project
 • Nika Mini
 • Ag Planning
 • Camping Trillas
 • Autocars Carrera
 • Colla Jove
 • Bailaimet
 • Teatre La Sala Mini New Project
 • Canon
 • CAT
 • Fertasa
 • Essity

Qui som?

appc1

L'Associació Provincial de Paràlisi Cerebral (APPC) de Tarragona és una entitat sense ànim de lucre, fundada en 1977 i dedicada a l'atenció integral de nens i adults afectats de paràlisi cerebral o altres encefalopaties de tractaments afins.

On som?

mapa1

C/ Muntanya de Sant Pere, s/n
43007 Tarragona

 

Contactar

contactar1

Tel: 977 21 76 04
Contactar per e-mail

Connecta amb nosaltres

Facebook
Twitter
Youtube
Email
Linkedin