Dimecres, 16 Desembre 2020 17:43

Millorem l'accessibilitat amb una nova porta d'accés i un videoporter

Gràcies a la subvenció de la convocatòria ordinària per a entitats (COSPE) 2020 de la Generalitat de Catalunya, a la nostra entitat hem pogut millorar l'accessibilitat del centre, amb una nova porta d'accés. Tot i que cada un dels tres serveis de l'APPC té un espai propi i diferenciat, l'entitat té un accés principal a través del qual hi pot accedir qualsevol dels usuaris i professionals del centre, per després dirigir-se al seu servei i espai corresponent. En aquest accés principal també s'atenen les visites o persones externes al centre.

Amb la subvenció rebuda, hem millorat l'accessibilitat d'aquest accés principal, ja que hem pogut instal·lar una porta automàtica on fins ara hi havia una porta de vidre, manual. Aquesta nova porta facilita la lliure mobilitat i desplaçament de qualsevol persona, ja que s'obre amb un sensor de presència i moviment. D'aquesta manera, hem millorat l'accessibilitat al nostre centre, tant per a les mateixes persones usuàries, com per qualsevol persona que hi acudeixi. La nostra entitat ha de ser totalment accessible i ha d'evitar barreres físiques i de qualsevol tipus que dificultin la mobilitat i l'autonomia de les persones.

Així mateix, i gràcies també a la mateixa subvenció del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies de la Generalitat de Catalunya, hem instal·lat un videoporter automàtic, un sistema que ens permet millorar l'accessibilitat a la comunicació tant per a les persones usuàries del centre, com també per qualsevol persona amb capacitats diverses que hi acudeixi. A més a més, el videoporter ens permet tenir control de l'accés principal des de qualsevol punt de l'entitat, sobretot dels llocs més concorreguts, com les oficines o el menjador.

Amb el suport del Departament de Treball, Afers Socials i Famílies.

treball h3

 

Destacats

Col·laboradors

 • AEQT
 • LA CANONJA
 • CARGILL
 • COVESTRO
 • EL CATLLAR MINI
 • FLUOR MINI
 • FORD TARRACO CENTER
 • ICAT
 • MESSER
 • NASTIC
 • YZAGUIRRE
 • GOMA CAMPS
 • TauSalut
 • Peix Blau
 • Viscas Mini New Project
 • Nika Mini
 • Ag Planning
 • Camping Trillas
 • Autocars Carrera
 • Colla Jove
 • Bailaimet
 • Teatre La Sala Mini New Project
 • Canon
 • CAT
 • Fertasa
 • Essity

Qui som?

appc1

L'Associació Provincial de Paràlisi Cerebral (APPC) de Tarragona és una entitat sense ànim de lucre, fundada en 1977 i dedicada a l'atenció integral de nens i adults afectats de paràlisi cerebral o altres encefalopaties de tractaments afins.

On som?

mapa1

C/ Muntanya de Sant Pere, s/n
43007 Tarragona

 

Contactar

contactar1

Tel: 977 21 76 04
Contactar per e-mail

Connecta amb nosaltres

Facebook
Twitter
Youtube
Email
Linkedin