Blog de l'escola La Muntanyeta

 • Default Image
  Des 21, 2017 Blog de l'escola La Muntanyeta

  No us perdeu la revista Set somriures

  Els alumnes de l'Aula G han preparat una nova revista en la que ens expliquen tot el que han fet aquest primer trimestre de curs. Excursions, música, esport... I moltes altres sorpreses que trobareu en aquestes pàgines del número 23 de la…
 • Nou Somriures número 22
  Jun 20, 2017 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Ja podeu llegir la revista Nou Somriures!

  Abans de marxar de vacances, els alumnes de l'Aula G ens han deixat el darrer número de la seva revista Nou Somriures, on ens expliquen tot el que han fet aquestes últimes setmanes! https://issuu.com/appc-lamuntanyeta/docs/revista_22 La…
 • Default Image
  Abr 07, 2017 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Ja podeu llegir la revista Nou Somriures!

  Ens arriba un nou número de la revista Nou Somriure que realitzen els alumnes de l'Aula G de la nostra escola. En aquesta ocasió, ens expliquen tot el que han fet aquest darrer trimestre de curs: excursions, activitats, i moltes altres…
 • Default Image
  Des 15, 2016 Blog de l'escola La Muntanyeta

  No et perdis el nou número de la revista Nou Somriures!

  Els alumnes de l'Aula G de l'escola ja tenen a punt un nou número de la revista Nou Somriures. En aquesta edició, ens expliquen tot el que han fet al llarg d'aquest primer trimestre: sortides per anar a buscar bolets o per gaudir de les…
 • Default Image
  Nov 09, 2016 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Busquem bolets

  El passat dimarts 8 de novembre la Gemma, Josep, l'Alba i la Nerea vam anar a la muntanya a buscar bolets. Va ser tota una aventura pujar amb la furgoneta, però vam riure molt. Vam omplir gairebé dos cistells entre rovellons, mucoses i…
 • Default Image
  Nov 02, 2016 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Colònies Escola 2016

  Durant aquest mes d’octubre un grup de nens i nenes de l’escola han gaudit d’uns dies de lleure a la Residència Esportiva Aster de l’Hospitalet de l’Infant. Gràcies al bon temps vam poder gaudir de quatre dies de passejades pel poble i pel…
 • Default Image
  Oct 28, 2016 Blog de l'escola La Muntanyeta

  La Castanyada Escolar 16

  Avui a l'escola hem celebrat la festa de la castanyada!
 • Default Image
  Oct 26, 2016 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Sortida a Port Aventura

  El passat 26 d’octubre i aprofitant la celebració de la Castanyada, alumnes i prefessionals de tres aules de l’escola vam anar d’excursió a Port Aventura. Tot estava decorat de Halloween i vam gaudir d’un dia fantàstic a les atraccions i…
 • Default Image
  Set 26, 2016 Blog de l'escola La Muntanyeta

  La Víbria visita l'escola!

  La Víbria a l'escola....benvinguda
 • Default Image
  Set 22, 2016 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Logopèdia a Santa Tecla 16

  Sortida de logopèdia amb motiu de les festes de Santa Tecla. Les dues logopedes, Olga i Manoli juntament amb Gemma i Bruno van anar a veure l'entrada de les bandes de músics fins a la plaça de les Cols. ¿Vam gaudir molt amb la música!
 • Default Image
  Jun 29, 2016 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Última revista del curs!

  El curs escolar ja s'ha acabat, però ens ha deixat molts bons moments! Ho podeu comprovar a la revista Nou Somriures que, un cop més, ens presenten els alumnes de l'Aula G. Què us sembla?
 • Default Image
  Mar 31, 2016 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Ja podeu llegir una nova edició de la revista Nou Somriures!

  Els alumnes de l'Aula G de la nostra escola han preparat un nou número de la revista Nou Somriures. La festa de Carnaval, la sortida al Museu Arqueològic de Tarragona, la tradicional calçotada... Tot això i més ho trobareu a la revista. No…
 • Default Image
  Des 22, 2015 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Arriba el número 17 de la revista Nou Somriures

  Un curs més, els alumnes de l'Aula G de l'escola La Muntanyeta han preparat un nou número de la revista Nou Somriures, en el que ens expliquen com han viscut el primer trimestre del curs 2015-16. L'excursió a Port Aventura, la festa de…
 • foto Héctor
  Nov 19, 2015 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Felicitats Héctor i moltes gràcies

  Voldria que aquesta carta que avui t'escric fos un recordatori i un agraïment del teu pas per la Vida, que ha sigut curta però molt, molt, intensa. Felicitats Héctor! Fill meu avui és el teu aniversari. Vull que sàpigues que encara que no…
 • Default Image
  Abr 14, 2015 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Nova revista de l'Aula G!

  Els alumnes de l'aula G de l'escola La Muntanyeta ens porten un nou número de la seva revista, on hi trobareu totes les novetats d'aquests darrers mesos. Ja veureu com han gaudit del carnaval, dels tallers de cuina i molt més! Consulteu…
 • Default Image
  febrer 12, 2015 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Roscarosquilla i punt

  El grup Roscarosquilla i punt a l'escola
 • Default Image
  febrer 12, 2015 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Dia Escolar de la No-violència i la Pau

  Dia Escolar de la No-violència i la Pau (DENIP).30 gener 2015
 • Default Image
  Des 23, 2014 Blog de l'escola La Muntanyeta

  El Tió a l'escola

  Avui el Tió ens ha cagat molts regals sorpresa. Els alumnes i professionals de l'escola han gaudit d'un gran dia.
 • Default Image
  Des 17, 2014 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Visita Jardiland

  L'Aula G : un dia al Jardiland
 • Default Image
  Des 17, 2014 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Paradetes a Tarragona

  Aula G: Ahir vam anar a la rambla de Tarragona per passejar i gaudir de l'ambient nadalenc.
 • Default Image
  Des 12, 2014 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Passejant per Tarragona

  Aula D: Ahir vam anar a la rambla de Tarragona per passejar i gaudir de l'ambient nadalenc.
 • Default Image
  Des 11, 2014 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Passejant per Reus

  Ahir dimecres, malgrat el fred vam pasar un bon dia passejant per Reus, vam veure les paradetes de Nadal i les d’artesania. L’aula F amb la Judit i la Rocio vam gaudir molt!
 • Default Image
  Des 10, 2014 Blog de l'escola La Muntanyeta

  l'Hort de la Sinia

  El passat dimecres 20, l'aula F va passar molt bon dia a l'hort de la Sínia. Vam jugar amb les oques, passejar el camí sensorial i olorar les plantes aromàtiques.
 • Default Image
  Nov 21, 2014 Blog de l'escola La Muntanyeta

  La nova revista de l'Aula G!

  Amb l'inici del nou curs, els alumnes de l'Aula G han preparat un nou número de la revista "Nou Somriures", que arriba plena de notícies i moltes fotografies que segur que us encantaran! Esperem que gaudiu de la lectura, i ja us avancem…
 • inicicurs
  Set 14, 2014 Blog de l'escola La Muntanyeta

  inici de curs escolar

  Alumnes de l'escola inicien un nou capítol educatiu. Les aules, àrees, piscina, pista, sales, menjador, administració....es posen en marxes oferint un ampli nombre de serveis. Benvinguts i bon curs 2014-2015
 • reunin cursonou
  Set 09, 2014 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Reunió nou curs

  Reunió de principi de curs amb pares d'alumnes de l'escola. Avui es fa la presentació del curs 2014_2015 a les instal · lacions de l'escola. Assisteixen pares i mares dels 49 alumnes matriculats.
 • Bring back our girls web
  Mai 15, 2014 Blog de l'escola La Muntanyeta

  #Bringbackourgirls

  Des de La Muntanyeta ens solidaritzem amb les nenes segrestades a Nigèria i per això ahir vam participar en la crida per al seu alliberament. Tots els nens i nenes de l'escola, acompanyats del personal docent, van sortir al pati per…
 • Default Image
  Abr 08, 2014 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Un nou número de la revista de l'Aula G!

  Amb l'arribada de la primavera, ja tenim aquí l'últim número de la revista Nou Somriures, elaborat pels nens i nenes de l'Aula G de la nostra escola. Ens expliquen totes les activitats que han realitzat aquest trimestre, que no són poques,…
 • Default Image
  Gen 31, 2014 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Música a l'aula G

  A l'aula G sempre estan molt animats, i una de les coses que més els agrada és la musica. Per això una tarda d'aquestes l'Olga i l'Omar es van animar a cantar "I just called to say I love you". En aquest vídeo podeu veure què bé s'ho van…
 • Default Image
  Des 18, 2013 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Paradetes de Nadal

  Amb el Nadal s'intensifiquen les sortides. Les paradetes representatives són visitades pels professors/es i alumnes/as de l'aula F. Bon Nadal.
 • Default Image
  Nov 26, 2013 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Música a l'escola

  Des de l'Ajuntament de Tarragona la música arriba a la nostra escola. Dilluns i dijous la Josefina i l'Alba estimulen els sentits dels nens i nenes.
 • Default Image
  Nov 22, 2013 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Aula F i flors

  Els alumnes i les alumnes de l'aula F surten d'excursió per veure un lloc d'exposició de flors i gaudir d'un dia complet d'experiències.
 • Default Image
  Nov 21, 2013 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Psicomotricitat a l'escola

  La psicomotricititat és el conjunt "d'interaccions cognitives, emocionals, simbòliques i sensori motrius en la capacitat de ser i de expressar-se en un context psicosocial", segons la definició consensuada per les associacions espanyoles…
 • Default Image
  Nov 15, 2013 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Musicoteràpia

  Com tots els divendres des que va començar l'activitat de música, José Manuel Pagán arriba al centre per estimular tots els sentits dels nostres nens i nenes. Amb la col·laboració directa de professors i educadors, els alumnes toquen…
 • Default Image
  Mar 22, 2013 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Nova edició de la revista de l'Aula G!

  Ja teniu disponible el darrer número de la revista "Nou somriures+un" que fan els alumnes de l'aula G! No us la perdeu! La podeu llegir en aquest enllaç.
 • sardina
  febrer 13, 2013 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Enterrament de la sardina

  Avui s'ha enterrat la sardina i comença la quaresma!
 • 001
  febrer 07, 2013 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Xocolatada

  Avui hem celebrat una deliciosa xocolatada a l'escola
 • 001
  febrer 06, 2013 Blog de l'escola La Muntanyeta

  l'Any Nou tibetà

  El dimecres dia 6 de febrer a les 11h vam celebrar al pati un ritual anomenat "Losar" que és l'Any Nou tibetà i un cop més, vam voler fer partícips a la resta de l'escola.
 • escoles web
  febrer 05, 2013 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Unió entre escoles

  Aquest trimestre, els alumnes de l'aula D hem viscut una experiència extraordinària. Tot va començar quan vam rebre les bases d'un concurs de curtmetratges que organitza UNICEF. La condició del treball final era que el vídeo havia de…
 • poster carnestoltes
  Gen 23, 2013 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Carnestoltes a l'escola

  Ja estem preparant el Carnestoltes: el proper dia 8 de febrer, festa grossa a l'escola !!!
 • poster pau
  Gen 23, 2013 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Dia de la PAU

  El 30 de gener nosaltres també celebrem el dia de la Pau a les escoles
 • eleccions web1
  Gen 17, 2013 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Eleccions al Consell Escolar

  El consell escolar del centre és l'òrgan col·legiat de participació de la comunitat escolar en el govern del centre. En el consell escolar hi ha representats tots els col·lectius que intervenen en la comunitat educativa. Seguint la…
 • DSCN8400web
  Des 19, 2012 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Anem d'excursió a Barcelona!

  Un grup d'alumnes de l'escola La Muntanyeta van passar, la setmana passada, dos dies a Barcelona. Van gaudir del Mercat de Santa Llúcia i de l'ambient nadalenc que aquests dies es viu a la capital catalana. Aquí us deixem unes quantes…
 • Default Image
  Oct 29, 2012 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Setmana cultural a l'escola

  Durant la setmana del 22 al 26 d'octubre alumnes de l'escola, han dedicat part de les seves activitats, a celebrar la setmana cultural en l'escola i felicitar a l'APPC pel seu aniversari nombre 35.
 • Default Image
  Oct 24, 2012 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Colònies a Calafell

  Hola aquest és el 1er dia de colònies a Calafell, a la casa de colònies Artur Martorell de la fundació Pere Tarrés
 • intercanvi logo
  Oct 20, 2012 Blog de l'escola La Muntanyeta

  Intercanvi logopedes

  Durant els dias 18 i 19 d'octubre ens han visitat Florència Giusti i Cristina Vázquez, dos logopedes del Centre d'I.I. Numen (Fundació Numen), dintre del programa d'intercanvi de professionals de.S.P.A.C.I Durant la visita s'han compartit…
 • Default Image
  Set 29, 2012 Blog de l'escola La Muntanyeta

  L'escola a Vinyols

  Divendres passat 29 de setembre alumnes de l'escola es van desplaçar a Vinyols per a passar un gran dia.

Destacats

Col·laboradors

 • AEQT
 • LA CANONJA
 • CARGILL
 • COVESTRO
 • EL CATLLAR MINI
 • FLUOR MINI
 • FORD TARRACO CENTER
 • ICAT
 • MESSER
 • NASTIC
 • YZAGUIRRE
 • GOMA CAMPS
 • TauSalut
 • Peix Blau
 • Viscas Mini New Project
 • Camping Trillas
 • Autocars Carrera
 • Colla Jove
 • Teatre La Sala Mini New Project
 • Canon
 • CAT
 • Fertasa
 • Essity
 • Nika Mini

Qui som?

appc1

L'Associació Provincial de Paràlisi Cerebral (APPC) de Tarragona és una entitat sense ànim de lucre, fundada en 1977 i dedicada a l'atenció integral de nens i adults afectats de paràlisi cerebral o altres encefalopaties de tractaments afins.

On som?

mapa1

C/ Muntanya de Sant Pere, s/n
43007 Tarragona

 

Contactar

contactar1

Tel: 977 21 76 04
Contactar per e-mail

Connecta amb nosaltres

Facebook
Twitter
Instagram
Youtube
Email
Linkedin